• צור קשר

  שם מלא

  טלפון

  אימייל

  הודעה

  אימות

 • כתבות נבחרות על ידי גולשים


מייקרוסופט מרחיבה את השירותים המקוונים לעסקים


כמה יפים היו הימים בעבר כשמייקרוסופט עוד באמת הייתה מונופול, ואנו היינו תמימים.

 

זה לא שמיקרוסופט קרסה נוכח הרפורמות האחרונות בסביבה הממוחשבת שלה , אך היא אכן הפכה מחברה חזקה ודורסת, שלא מפחדת לכתוש את המתחרים ללא רחמים, למי שעכשיו מנסה לבוא לקראת הצרכן וזה עוד לא קרה.
זה נכון שמייקרוסופט תמיד דאגה לספק לנו כמעט את כל הצרכים מסביבנו. תוכנות הפעלה וניהול קלות ונוחות , ממשקים גראפיים ידידותיים ורכיבים תואמים שלעולם יכניסו אותנו למן גלגל שכזה שלעולם לא נוכל להיחלץ מתוכו.

 

במייקרוסופט לקח זמן , אך לבסוף הבינו שהימים היפים בהם הלקוח היה נכנס לחנות ונפרד מאלפייה רק בשביל outlook כנראה תמו.

 

כיום, בעל העסק הקטן לא ישקיע כל כך הרבה בתוכנה בודדת (וזאת לאחר שהקים לעצמו שרת ותחנות, גם הם בסכום כסף לא מבוטל)
בימים אלו , כשחברות מחשוב רבות מסוגלות להציע שירות מחשוב מקיף הכולל דמי שימוש חודשיים בתוכנת outlook , אירוח על שרת החברה ותוך כדי כך, תחזוקה שוטפת ושירותי גיבוי מרחוק , זה נראה כבר חסר טעם לחלוטין להיות בעליו של שרת יקר או לחילופין להחזיק תוכנה הדורשת תשומת לב רבה במחיר מופרז שיש להתחייב אליה לאחר הקנייה, בעיקר בגלל המחיר ששולם, כאשר באותה מידה ניתן ליהנות מכל מאפייני התוכנה, לשלם מחיר מוזל יותר וכמובן לא להיאלץ להלאות את עצמנו במאמץ ובזמן היקר שוודאי נשקיע בתחזוקת השרת והתוכנות שעליו , היות והמידע מאוחסן על שרת חיצוני.
מייקרוסופט הבינה את כל זה , בעיקר לנוכח עליית חבילת השירותים המקוונים של גוגל- Google apps, ושגשוגן של חברות התקשורת הקטנות המתמחות באספקת שירותים מסוג זה.
הרי אף אחד לא ירצה, בין שאר המטלות היומיות שהן חלק מן העסק, להתעסק גם בניהול רשת פנימית תוך משרדית ובאחזקתה, שלא לדבר על משכורת שתלך לאיש המחשבים, שאותו וודאי נזמין אחת לכמה ימים.

 

כך קרה בעצם שבתשלום חודשי קבוע, מעין מנוי חודשי לשירותי מחשוב אותו מספקות חברות רבות בעולם ולאחרונה גם בארץ, נוכל להעמיד מאחורינו צבא קטן של אנשי מחשוב שכולו לטובתנו- מתכנתים, טכנאים, מהנדסי חומרה ורשתות וכמובן שרת אמין וחזק, אותו בוודאי לא נוכל להרשות לעצמנו , כל זאת ועוד נקבל תחזוקה ותמיכה שוטפת וכמובן סיוע וגיבוי מרחוק לגבי כל המידע אותו אנו מייצרים וצוברים.

 

בימים אלו , כאשר רוב העסקים מושתתים על מערכות של (לפחות) מספר מצומצם של מחשבים ורשת פנימית קטנה , לא מספיק יותר לייצר תוכנה טובה ולמכור אותה ללקוח במחיר מופקע.
אנחנו הלקוחות, רוצים יותר ומגיע לנו!!! אנו אשר מזינים את עולם המחשבים, זכאים לקבל שירות מקיף , החל מהתקנת התוכנה בסניף הלקוח ועד טיפול מיידי בתקלה הכי טריוואילית ואם אפשר, אז גם כחלק משירות חודשי בעל מחיר קבוע, בלי לרכוש רשיונות מוגזמים ובלי לתחזק שרתים בלתי נחוצים.

 

אופיס 365 
אירוח שירות אקסצ'יינג'