• צור קשר

  שם מלא

  טלפון

  אימייל

  הודעה

  אימותcaptcha

 • כתבות נבחרות על ידי גולשים


האם אחסון ושיתוף קבצים בענן הוא הסוף לגיבויי מידע כפי שהכרנו ?


הקדמה

סקאי דרייב, גוגל דרייב, דרופ בוקס, a drive - אלו הם רק חלק משמות של אפליקציות קסם לשמירה, אחסון, סנכרון ושיתוף מידע בענן. הם מבטיחות נפחי אחסון נדיבים בחינם בניהם גם לסמרט פון, שיתוף לכל משתמש עם דוא"ל, ניהול הרשאות ויכולת להגדיל את נפח האחסון כל זאת, תמורת סנטים בודדים לגיגה .

אין ספק ששיתוף קבצים מן הענן וסנכרון מידע מן המחשב האישי של המשתמש הנייד, הוא ערך גדול בטח כיום יותר מבעבר, בעיקר בזכות ה- MOBILITY וכלי המחשוב הנייד, טאבלטים וסמרטפונים ששינו את הרגלי השימוש במחשוב לתמיד ולמעשה, מציירים נקודה כבידת משקל בתפקידי הענן בחיינו.
חשוב לברר עד לפרט האחרון  – האם הקסם של כלים אלו גם עובד בארגון והאם הוא בעצם מייצר ומנבא את סוף עידן מערכות גיבוי המידע כפי שהכרנו עד היום?

כעת, כשכל משתמש אינטרנט כבר נחשף לכלים מסוג אלו וכשמוצרי שירות אלה כבר עוברים לכבוד את כיסי ה- SMB וה- ENTERPRISE, עולות שאלות לגבי ייעודם ושימושם. האם הם מספיק טובים, רובסטיים, גמישים, זריזים ויכולים לגבור או להתחרות אפילו במערכי המחשוב והאחסון המהירים והמוכרים של הארגון היום? האם הם מוכנים להשתלב עם מערכי אחסון המידע הארגוני? האם הם מאובטחים ונוחים דיים בכדי לשלבם בעבודה, בקבוצות ובשיתוף פנים ארגוני תחת מעטפת אחת עסקית המשלבת נוחיות, זריזות עם הגנה ואבטחה יחד עם השיתוף הכל-כך מוצלח?

את הבדיקה ההשוואתית ערכנו מסביב למוצר מוביל בתחום זה (דרופבוקס), כאשר עבודה עם מוצר מוביל עם כמות משתמשים עצומה וכיבוש לבבות רבות של משתמשי מחשב המאחסנים ומשתפים מידע בשיטתם, הוא שהביא אותנו לשאול את השאלות.

ניהול זהויות וניהול הרשאות

שימוש בכלים צד שלישי לזה . מייצר סיאוב מערכות

עלות לא נמוכה בשביל החלפת ה- פייל סרבר